Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Козлятник лікарський
Козлятник лікарський
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Козлятник лікарський, чокабук; козлятник лекарственный, Galega officinalis

Козлятник лікарськийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини бобових. Стебло висхідне, розгалужене, голе або розсіяноволосисте, 40—80 см заввишки. Листки непарноперисті, з 4—10 пар бокових довгасто-лінійних або лінійно-ланцетних листочків. Квітки неправильні, ясно-голубі, зрідка білі, в щільних багатоквіткових пазушних китицях. Плід — біб. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Росте на берегах річок, по чагарниках, на вологих місцях і узліссях у горах Криму, на плавневих солонцях у пониззі Дніпра, зрідка — на півдні Лісостепу і в степових районах Правобережжя.

Заготівля і зберігання. Використовують траву (Herba Galegae). Збирають під час цвітіння рослини, зрізуючи верхні трав'янисті частини. Сушать під наметом або в сушарці при температурі до 40°. З 4 кг сирої трави виходить 1 кг сухої. Зберігають у сухому місці.

Рослина неофіцинальна.

ХІМІЧНИЙ склад. Трава містить сапоніни, алкалоїд галегін, глікозид галютеолін, дубильні й гіркі речовини тощо.

Фармакологічні властивості і використання. В народній медицині К. л. використовують як сечогінний і потогінний засіб, при легких формах діабету, порушеннях обміну речовин, для підвищення секреції молока у матерівгодувальниць, при укусах змій. Зовнішньо відвар трави К. л. використовують при захворюваннях шкіри (екзема, лишай).

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій трави (1 чайна ложка на 1 склянку окропу) по 1 столовій ложці 4—5 раз на день.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool