Команник лучний
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Команник лучний
Команник лучний
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Команник лучний, лизун; сивец луговой, Succisa pratensis

Команник лучнийЦе — багаторічна кореневищна трав'яниста рослина родини черсакових. Стебло прямостояче, просте, волосисте, 40—80 см заввишки, з двома супротивними квітконосними пагонами на верхівці. Листки супротивні, цілокраї; прикореневі — довгочерешкові, яйцевидно-еліптичні; стеблові — ланцетні, зростаються з черешками в коротку піхву. Квітки дрібні, зібрані в щільну головку; віночок чотирилопатевий, ліловий або синьо-ліловий. Плід — сім'янка. Цвіте у квітні — травні.

Поширення. Росте в лісових, лісостепових і зрідка в степових районах України.

Сировина. Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини, і кореневище з коренями, які копають восени або навесні. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Рослина містить сапоніни, дубильні речовини і невивчений глікозид.

Фармакологічні властивості і використання. Кореневище з коренями використовують як сечогінний засіб при набряках та як глистогінний засіб. Відвар трави має сечогінні й відхаркувальні властивості. Зовнішньо відвар рослини використовують для загоювання ран та в боротьбі з коростою.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — порошок кореневища з коренями, змішаний з цукром, приймають по 1 чайній ложці при болях у шлунку й проти глистів; відвар трави (1 столова ложка на 300 мл окропу) п'ють при головних болях, бронхіті й шлункових коліках. ЗОВНІШНЬО — відвар (готують, як у попередньому прописі) для обмивань та примочок.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool