Коронарія зозуляча
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Коронарія зозуляча
Коронарія зозуляча
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Коронарія зозуляча, зозулин цвіт; горицвет кукушкин, Coronaria flos-cuculi, синонім — Lychnis flos-cuculi

Камфоросма манпелійськаЦе — багаторічна трав'яниста короткопритиснутоопушена рослина родини гвоздикових. Стебло борозенчасте, прямостояче, 30—90 см заввишки, вгорі розгалужене. Листки супротивні, цілісні, цілокраї, голі, шорсткуваті; нижні — в прикореневій розетці, довгастолопатковидні, гострі, біля основи звужені в короткий черешок; верхні — вузьколанцетні, сидячі. Квітки правильні, двостатеві, 6-пелюсткові, в рідкому волотистому суцвітті; пелюстки рожеві, рідко — білі, з чотириглибокопальчастороздільною пластинкою. Плід — коробочка. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Трапляється по всій території України на вологих луках, по краях боліт, на узліссях, серед чагарників.

Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Зрізають траву ножем або серпом і сушать під наметом або на горищі, розстилаючи її тонким шаром (3—5 см) на папері або тканині. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Трава містить сапоніноподібну речовину ліхнідин (до 1 %), маловивчений глікозид, сліди алкалоїдів та аскорбінову кислоту (у листі — 0,1 % ).

Фармакологічні властивості і використання. Рослина виявляє кровоспинну і антисептичну дію. Експериментально з'ясовано ефективність дії свіжого соку трави й її настоїв на золотистий стафілокок, вульгарний протей і сінну паличку. В науковій медицині рослину використовували при післяпологових кровотечах у вигляді екстракту з трави і новогаленового препарату — флокулену. В народній медицині траву К. з. використовують при жовтяниці, болях у ділянці нирок, бронхітах з великою кількістю мокротиння, при маткових та інших кровотечах, як потогінний і протиревматичний засіб. При неплідності траву К. з. заварюють і п'ють як чай. Зовнішньо настій трави використовують для промивання ран і для компресів при корості, чиряках, виразках і наривах.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО —настій трави (2 столові ложки сировини на 200 мл окропу) по 1 столовій ложці 3 рази на день. ЗОВНІШНЬО — настій трави (40 г трави на 1 л окропу) для промивань і компресів.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool