Лаконос американський
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Лаконос американський
Лаконос американський
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Лаконос американський, лаконос американский, Phytolacca americana

Лаконос американськийЦе — багаторічна трав'яниста гола рослина родини лаконосових. Має багатоголове кореневище і товстий веретеноподібний корінь. Стебла товсті, соковиті, зелені або червонувато-зелені, прямостоячі, у верхній частині розгалужені, 1 — З м заввишки. Листки чергові, короткочерешкові, еліптичні або яйцеподібні, цілокраї, на верхівці загострені, 10—20 см завдовжки і 3—6 см завширшки, нерідко червонуваті. Квітки дрібні, правильні, двостатеві, в довгих китицях; оцвітина з п'яти трав'янистих або білуватих, пізніше червоніючих листочків. Плід соковитий, ягодоподібний, чорно-фіолетовий, сплюснуто-кулястий. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Батьківщина лаконоса американського — Північна Америка. На території України лаконос розводять у садах і парках як декоративну рослину, іноді дичавіє і трапляється на засмічених місцях.

Сировина. Для лікарських потреб використовують коріння (Radix Phytolaccae americanae), заготівлю якого проводять восени. Використовують його свіжим або сушать.

Рослина офіцинальна в Японії, НДР, ФРН, Англії, США.

Хімічний склад. Коріння лаконоса американського містить алкалоїди (0,16 % ), тритерпенові сапоніни групи (?-амірину, ефірну олію (0,08 % ), отруйну речовину фітолакотоксин, вуглеводи (сахароза, крохмаль).

Фармакологічні властивості і використання. Раніше свіже коріння і висушене листя рослини використовували як сировину для приготування настойки, яка входила до складу препаратів, що застосовувалися при лікуванні радикулітів, плекситів, тонзилітів, фарингітів тощо. У народній медицині настій або відвар коріння лаконоса використовують як послаблюючий, сечогінний, блювотний і протиглисний засіб. Застосування препаратів лаконоса показане і дає хороший терапевтичний ефект при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, у разі запорів, при захворюваннях нирок. В дерматології рослина користується репутацією засобу, що активно впливає на обмін речовин. В гомеопатії препарати із свіжого коріння застосовують при дифтерії, фолікулярній ангіні, ларингіті, ревматизмі, ішіасі, радикуліті.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій коріння (5 г сировини на 200 мл окропу) по 1 столовій ложці 3 рази на день як діуретичний засіб. Препарати лаконоса мають здатність (особливо при передозуванні) викликати небажані токсичні явища.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool