Листовик сколопендровий
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Листовик сколопендровий
Листовик сколопендровий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Листовик сколопендровий, турецький язик; листовик сколопендровый, Phyllitis scolopendrium

Листовик сколопендровийЦе — багаторічна папороть родини аспленійових. Листки шкірясті, цілісні, видовжено-ланцетні, з серцевидною основою і коротким черешком, 30—80 см завдовжки. Соруси лінійні, зближені парами, розміщені косо впоперек пластинки листка, по обидва боки жилки. Спороносить у липні — вересні.

Поширення. Росте по затінених кам'янистих місцях у Карпатах, Криму, на Поліссі, в Західному Лісостепу.

Заготівля і зберігання. Використовують листки, які збирають з липня по серпень. Сушать на горищах, у приміщеннях, що добре провітрюються, або в сушарках при температурі 45°. Зберігають у сухих приміщеннях.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Листки містять гормоноподібну й слизисті речовини, амінокислоти (?-метил-?-оксиглютамінову і ?-метилглютамінову), леукодельфінідин.

Фармакологічні властивості і використання. В народній медицині Л. с використовують як відхаркувальний, потогінний, сечогінний, в'яжучий та кровоспинний засіб. Настій листя п'ють при захворюваннях легень, кашлі, гастроентеритах, проносах, дизентерії, при хворобах печінки і селезінки, нирковокам'яній хворобі. В поєднанні з іншими лікарськими рослинами Л. с використовують у дерматології.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій листя (1 столова ложка сировини на 400 мл окропу, настоюють 1 годину) по 100 мл 3 рази на день. ЗОВНІШНЬО — 3 столові ложки суміші листя листовика і трави васильків справжніх, узятих порівну, кип'ятять 5 хв у 500 мл окропу і використовують для теплих ванн при дерматомікозах (по 20 хв щодня).

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool