Льон проносний
Наша кнопка:


Льон проносний
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Льон проносний, лён слабительный, Linum catharticum

Льон проноснийЦе — одно- або дворічна трав'яниста рослина родини льонових. Стебла прості або вилчасторозгалужені, тонкі, густооблистнєні, 5— 30 см заввишки. Листки супротивні (лише верхні — часом чергові) цілісні, сидячі, з однією жилкою; нижні — оберненояйцевидні, тупуваті; верхні — видовженоланцетні, по краю шорсткі. Квітки дрібні, правильні, двостатеві, 5-пелюсткові, зібрані по 15— 60 на верхівках стебла у волотисті суцвіття; пелюстки 4—5 мм завдовжки, білі, з жовтавим нігтиком, довші за чашечку. Плід — 10-гнізда куляста коробочка. Цвіте у травні — серпні.

Поширення. Льон проносний росте майже по всій території України (крім Степу) на вологих луках, серед чагарників, у світлих лісах, іноді як бур'ян на полях.

Сировина. Для лікарських потреб використовують траву (Herba Lini cathartici), зібрану під час цвітіння рослин. Сушать траву в затінку на відкритому повітрі або в приміщенні з доброю вентиляцією.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Трава льону проносного містить гірку речовину ліній (0,5 % ), глікозид лінамарин, смолисті речовини (2 % ) та ефірну олію (0,15% ).

Фармакологічні властивості і використання. У народній медицині льон проносний відомий своїми проносними і сечогінними властивостями. Зважаючи на це, настій трави його використовують при запорах, водянці, нирковокам'яній хворобі. Слід пам'ятати, що тривале, а особливо надмірне вживання препаратів цієї рослини може спричинити отруєння.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій трави (2 чайні ложки сировини на 400 мл окропу) п'ють по 2 склянки на день ковтками; порошок трави приймають по 2 г на день за 2—3 рази.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool