Наша кнопка:


Мачок рогатий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Мачок рогатий, маковинець, рогомак; мачок рогатый, Glaucium corniculatum

Мачок рогатийЦе — одно- або дворічна трав'яниста шорстковолосиста рослина родини макових. Стебло прямостояче або висхідне, просте або галузисте, 15—40 см заввишки. Прикореневі листки довгасті, з коротким черешком, стеблові — видовженояйцевидні, сидячі. Квітки правильні, пелюстки — оранжеві, жовті або яскраво-червоні, з темною плямою біля основи. Плід — коробочка, завдовжки 10—25 см. Цвіте у травні — червні.

Поширення. Росте на полях, у посівах, при дорогах, по крейдяних відслоненнях, на щебенистих схилах здебільшого в Лісостепу, Степу та в Криму; заноситься в південні райони Полісся.

Заготівля і зберігання — так, як у статті Мачок жовтий.

Хімічний склад. Трава (Herba Glaucii corniculatae) містить близько 0,5 % алкалоїдів (коридин, коптизин, берберин, протопін, сангвінарин, хелідонін та інші). В коренях є алкалоїди протопін, хелеритрин і сангвінарин та гіркота глаукопікрин.

Фармакологічні властивості і використання. Трава виявляє седативну та сечогінну дію. Були спроби використовувати її при діабеті й неврастенії. В народній медицині листя, квітки та сік, змішані з борошном і медом, використовувалися для обробки гнійних ран, а насіння — як послаблюючий засіб.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — 1 столову ложку насіння натщесерце в невеликій кількості води.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool