Медунка темна
Наша кнопка:


Медунка темна
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Медунка темна, медуница тёмная, Pulmonaria obscura

Медунка темнаЦе — багаторічна трав'яниста шорстковолосиста рослина родини шорстколистих. Стебло прямостояче, 15—30 см заввишки, біля основи — з великими коричневими лусками. Листки чергові, прості, цілокраї; прикореневі — широкояйцевидні, 5—21 см завдовжки, загострені, біля основи звужені в ширококрилаті черешки; стеблові — сидячі. Квітки двостатеві, правильні, пониклі, у верхівкових небагатоквіткових завійках; віночок лійковидний, спочатку рожевий, потім — пурпурово-фіолетовий або синій. Плід сухий, з 4 горішків. Цвіте у квітні — травні.

Поширення. Росте в листяних і мішаних лісах, по чагарниках у лісових і лісостепових районах, зрідка — в Степу.

Сировина. Використовують траву, зібрану в період цвітіння рослини.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Трава містить дубильні речовини, рутин, слиз, каротин, аскорбінову кислоту, сполуки марганцю, заліза, міді, ванадію, титану, срібла, нікелю, стронцію тощо.

Фармакологічні властивості 1 використання. Препарати трави медунки мають протизапальні, кровоспинні, ранозагоювальні, в'яжучі й пом'якшувальні властивості, позитивно впливають на процеси кровотворення. Настій трави вживають при гемороїдальних, носових та інших кровотечах, геморагічному діатезі, недокрів'ї, захворюваннях дихальних шляхів, запаленнях шлунка і кишечника, при проносах. Як зовнішній засіб настій трави рослини використовують для промивання гнійних ран і наривів та для спринцювань при білях у жінок.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО— настій (1 столова ложка трави на 400 мл окропу, настоюють 1 годину, проціджують) по півсклянки 3—4 рази на день. ЗОВНІШНЬО — настій (готують, як у попередньому прописі) для промивань, компресів, примочок і спринцювань.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool