Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Молодило покрівельне
Молодило покрівельне
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Молодило покрівельне, молодило кровельное, Sempervivum tectorum

Молодило покрівельнеЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини товстолистих. Стебло пряме, залозисто-опушене, облистнене, 24—45 см заввишки, з розеткою листків біля основи; неплідні пагони — у вигляді щільних кулястих розеток листків. Листки розетки з обох боків голі, лише з країв коротковійчасті, довгасті або оберненояйцевидні, з загостреною червонястою верхівкою. Квітки актиноморфні (див. Актиноморфна квітка), двостатеві, 12-членні, зірчасті, у щитковидних суцвіттях; пелюстки рожево-фіолетові, лінійно-ланцетні, загострені, волохаті, вдвоє довші за чашечку. Плід — листянка. Цвіте у липні — вересні.

Поширення. Молодило покрівельне походить з гір Середньої Європи. На території України його вирощують як декоративну рослину; іноді воно трапляється здичавіло на мурах, дахах і на кам'янистих місцях.

Сировина. Для виготовлення ліків використовують свіже листя молодила, яке збирають у липні — вересні. Інколи використовують і сухе листя.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. У листі молодила є дубильні речовини, смоли, органічні кислоти й седогептоза.

Фармакологічні властивості і використання. Відвар свіжого листя приймають усередину при виразковій хворобі шлунка, проносі, альгоменореї й метрорагії, а холодний настій — при гарячкових станах і запаленнях органів дихання. Застосовують молодило і як зовнішній засіб. Відвар листя використовують як полоскання при ангінах і як натирання при тривалому загорянні на сонці. Свіжим соком виводять бородавки і мозолі, лікують рани і опухи. Для лікування ран і опухів можна використовувати і свіже подрібнене листя. Подрібнене листя або сік, змішані з рослинною олією або смальцем, застосовують при бородавках, ластовинні, синяках, опіках, різних запаленнях шкіри, афтах тощо.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — відвар листя (4 г сировини на 200 мл окропу, варити 9 хвилин) по три чверті склянки 2—3 рази на день; 2—3 подрібнені листки рослини заливають холодною кип'яченою водою, настоюють ніч і випивають протягом дня за 2—3 прийоми. ЗОВНІШНЬО — відвар листя (12 г сировини на 200 мл окропу, варити 9 хвилин) для полоскання або натирання.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool