Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Молочка приморська
Молочка приморська
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Молочка приморська, глаукс приморский, Glaux maritima

Молочка приморськаЦе — багаторічна трав'яниста ясно-зелена м'ясиста рослина родини первоцвітих, заввишки 5—20 см. Стебла прямостоячі або простягнуті, з густо облистненими гілками. Листки сидячі, еліптичні або видовженоланцетні, цілокраї, загострені, з розсіяними бурими крапчастими ямками; нижні — супротивні, верхні — чергові. Квітки двостатеві, одиничні, сидячі або на коротких квітконіжках у пазухах листків; оцвітина проста, блідо-рожева, 5-лопатева (складається з самої чашечки). Плід — коробочка. Цвіте у травні — червні.

Поширення. Молочка приморська росте на солонцях і засолених луках у південній частині Лісостепу і в Степу.

Сировина. Для виготовлення ліків використовують траву, яку заготовляють під час цвітіння рослини. Сушать сировину під укриттям на вільному повітрі.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад ще не вивчено.

Фармакологічні властивості і використання. У народній медицині настій трави молочки вважається засобом, що сприяє підвищенню секреції молока у матерів-годувальниць.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій трави (1 столову ложку сировини настоюють 1 годину на склянці окропу, проціджують) по чверті склянки 3—4 рази на день до їди.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool