Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Наперстянка велико-квіткова
Наперстянка велико-квіткова
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Наперстянка велико-квіткова, наперстянка крупноцветковая, Digitalis grandiflora

Наперстянка велико-квітковаЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини ранникових. Стебло пряме, просте, 40—100 см заввишки. Листки чергові, великі (5—20 см завдовжки і 2—5 см завширшки), видовженоеліптичні або яйцевидно-ланцетовидні, дрібнопилко- виднозубчасті; прикореневі — при основі звужені в короткий чере- шок, стеблові — напівстеблообгортні, сидячі, по головній жилці залозисто-пухнасті. Квітки двостатеві, трохи неправильні, горизонтально відхилені або пониклі, зібрані в довге однобічне гроно; віночок трубчасто-дзвониковидний короткодвогубий, 3—4 см завдовжки, блідо-жовтий, усередині — з буруватими жилками, зовні — разом з чашечкою залозисто-пухнастий, майже в 4 рази більший за чашечку. Плід — двогнізда коробочка. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Наперстянка великоквіткова росте на Поліссі, в північній частині Лісостепу та в Карпатах у мішаних і листяних лісах, серед чагарників.

Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують листя наперстянки (Folium Digitalis grandiflorae). Заготовляють стеблові (у рослин другого і наступних років життя) і прикореневі (у рослин першого року життя) листки відповідно у червні — липні та в серпні — вересні. Відразу після збирання листки сушать у затінку на протязі або в сушарках при температурі 55—60 °. Сухого листя виходить 19—20 % . Готову сировину треба зберігати в сухому! приміщенні без доступу світла. Строк придатності — 2 роки (підлягає щорічному переконтролю!) .

Хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Наперстянка пурпурова.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool