Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Орлики звичайні
Орлики звичайні
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Орлики звичайні, водосбор обыкновенный, Aquilegia vulgaris

Обвійник грецькийЦе — багаторічна трав'яниста гола або незалозистоопушена рослина родини жовтецевих. Стебло прямостояче, 30—80 см заввишки, у верхній частині розгалужене. Листки черешкові, двічітрійчастороздільні, з трилопатевими, по краях зарубчастими або цілокраїми частками. Квітки 4—5 см в діаметрі, на довгих ніжках, одиничні, в пазухах листків, з 5 яскраво забарвленими великими чашолистками і 5 лійковидними, при основі видовженими в шпорку пелюстками різного забарвлення — сині, лілові, рідше — червоні, рожеві та білі. Плід — збірна листянка. Цвіте у червні — липні.

Поширення. Орлики звичайні зрідка трапляються в лісових і правобережних лісостепових районах та в Криму в лісах і по чагарниках. Вирощують як декоративну рослину.

Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують траву (Herba Aquilegiae), яку заготовляють під час цвітіння рослини, зрізуючи на висоті 8—10 см від поверхні грунту. Зібрану сировину сушать під наметами або на горищі. Зберігають у сухому добре провітрюваному приміщенні окремо від іншої сировини (рослина отруйна!).

Хімічний склад. Трава орликів звичайних містить алкалоїди (0,008—0,054 % ), ціаногенні сполуки й аскорбінову кислоту (у свіжому листі).

Фармакологічні властивості і використання. Галенові препарати орликів звичайних мають сечогінні, жовчогінні, потогінні, знеболюючі, заспокійливі, послаблюючі й антисептичні властивості. Всередину препарати орликів вживають при альгоменореї, імпотенції, шлункових коліках, кровотечах, жовтяниці різного походження, при застійних явищах у селезінці, печінці й жовчному міхурі, в разі початкової стадії водянки. Гарячим настоєм трави полощуть рот при запаленнях і норицях, лікують висипи на шкірі.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій трави (1 столова ложка сировини на 2 склянки окропу) по столовій ложці 2—З рази на день; чай з трави орликів (20—25 г сировини на 1 л окропу, настоюють 10 хвилин) п'ють зранку і ввечері по 500 мл ковтками; сік свіжої рослини п'ють двічі на день по 15—20 крапель.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool