Офрис бджолоносна
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Офрис бджолоносна
Офрис бджолоносна
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Офрис бджолоносна, офрис пчелоносная, Ophrys apifera

Офрис бджолоноснаЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульба майже кулясті або еліпсовидні, до 1 см у діаметрі. Стебло просте, 20—45 см заввишки. Листків 4—7; нижні листки широколанцетні, загострені, 5— 10 см завдовжки і 1,5—2,8 см завширшки, верхні — дрібніші, при основі обгортають стебло. Квітки неправильні, двостатеві, шестироздільні, зібрані в нещільний, 3—8-квітковий колос; листочки оцвітини розходяться, зовнішні голі, видовженоеліптичні, тупі, з п'ятьма жилками, яскраво-рожеві або білувато-рожеві, внутрішні короткі, з трьома жилками, бархатисто-опушені, тупуваті, зеленуваті або блідо-рожеві. Губа опукла, бархатиста, широко-овальна, трилопатева, темно-пурпурова з широкою квадратною жовтаво-коричнюватою плямою при основі; бокові лопаті губи яйцевидно-трикутні, донизу загнуті, середня лопать губи велика (7—8 мм завдовжки і 8—10 мм завширшки), широкоромбовидна, на кінці з довгим ланцетним загостренням і також загнутим і притиснутим до нижньої поверхні губи придатком завдовжки до З мм. Плід — коробочка. Цвіте у травні — червні.

Поширеная. Офрис бджолоносна — рідкісна зникаюча рослина. Трапляється дуже рідко в Південному Криму. Росте переважно в світлих лісах, чагарниках та на узліссях.

Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool