Офрис комахоносна
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Офрис комахоносна
Офрис комахоносна
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Офрис комахоносна, офрис мухоносна; офрис мухоносная, Ophrys insektifera, синонім — О. muscifera

Офрис комахоноснаЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби кулясті або еліптичні. Стебло просте, 20—35 см заввишки, у нижній частині з 2—5 листками. Листки видовженоланцетні або видовжені, гострі або тупуваті; сизувато-зелені; верхній згорнутий навколо стебла у вигляді піхви. Квітки двостатеві, неправильні, шестироздільні, зібрані в рідкий, 2—10-квітковий колос; листочки оцвітини розходяться, зовнішні видовженояйцевидні, ясно-зелені, з трьома жилками, внутрішні бокові значно коротші, лінійні, з відігнутими назад краями, з однією жилкою, дрібноопушені, червоно-бурі. Губа без шпорки, більш-менш опукла, видовженооберненояйцевидна, трилопатева, з двома маленькими боковими лопатями і середньою більшою, на кінці виїмчастою лопаттю, пурпурово-бура, бархатиста, з квадратною голубуватою голою плямою посередині. Плід — коробочка. Цвіте у червні.

Поширення. Офрис комахоносна — рідкісна зникаюча рослина. Трапляється дуже рідко на Прикарпатті у світлих лісах, по чагарниках, на гірських схилах, переважно на вапнистому грунті.

Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool