Офрис оводоносна
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Офрис оводоносна
Офрис оводоносна
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Офрис оводоносна, офрис оводоносная, Ophrys oestrilera

Офрис оводоноснаЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби майже кулясті або еліпсоїдні, 0,8—1,8 см у діаметрі. Стебло просте, 20—45 см заввишки. Нижні листки (їх 2—5) видовжені, тупі або тупо-загострені, 5—10 см завдовжки і до 2 см завширшки, скупчені біля основи стебла; верхні (їх 2) — загострені, зелені, у вигляді піхов, що обгортають стебло. Квітки двостатеві, неправильні, шестироздільні, зібрані в рідкий, 3 — 8 - квітковий колос; зовнішні листочки оцвітини тупі, бузкові, з трьома зеленими жилками; середній — видовженооберненояйцевидний; бокові — видовжені, нерівнобокі; два верхні внутрішні листочки оцвітини — овально-ланцетні, тупі, з однією жилкою, лілові, на внутрішньому боці бархатисті. Губа трилопатева, бархатиста, чорно-коричнева, з малюнком із синювато-фіолетових плям з жовтою облямівкою; бокові лопаті язичковидні, пригнуті, тупі, зверху несуть по одному тонкому густоволосистому коричневому, з зеленою верхівкою, довгому (5— 8 мм) рогу; середня лопать майже округла, велика, на кінці з загнутим догори невеликим тупуватозагостреним придатком завдовжки до 2 мм. Плід — коробочка. Цвіте у березні — травні.

Поширення. Офрис оводоносна — рідкісна зникаюча рослина. Трапляється досить рідко в Гірському (крім Ялти) та Південному Криму. Росте у світлих лісах, на кам'янистих схилах.

Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool