Очиток великий
Наша кнопка:


Очиток великий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Очиток великий, заяча капуста велика; очиток большой, Sedum maximum

Очиток великийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини товстолистих. Має веретеновидні корені, які поступово переходять у тонкий кінчик. Стебла всі квітконосні, прямостоячі, вгорі розгалужені, 40— 80 см заввишки. Листки прості, супротивні, сидячі, м'ясисті, плоскі, видовженоеліптичні, нестеблообгортні, 5—13 см завдовжки, 2—5 см завширшки, темно-зелені, з країв невійчасті, невиразновиїмчасті. Квітки двостатеві, правильні, 5-пелюсткові, в густих щитковидно-волосистих суцвіттях; пелюстки 3—4 мм завдовжки, втроє довші за чашечку, білувато-рожеві, крапчасті, у верхній частині відстовбурчені; пиляки жовті. Плід — збірна листянка. Цвіте у липні.

Поширення. Очиток великий росте в лісах і серед чагарників розсіяно на Поліссі та в Лісостепу, переважно на захід від Дніпра.

Сировина. Для лікарських потреб використовують свіжу або суху траву чи листя очитку, які заготовляють під час цвітіння рослини. Сушать на вільному повітрі. Аптеки сировину не відпускають.

Хімічний склад. Трава очитку великого містить флавонові глікозиди, сліди алкалоїдів, органічні кислоти (лимонна, щавлева, яблучна), вітамін С, цукри, слиз та мінеральні солі.

Фармакологічні властивості і використання. З очитку великого виробляють препарат біосед (Biossedum), який за фармакологічною дією належить до біогенних стимуляторів. Використовують його як допоміжний засіб, що стимулює процеси обміну й регенерацію тканини в офтальмології, терапії, хірургії й стоматології. Застосування біоседу протипоказане при злоякісних пухлинах, при гастриті й виразковій хворобі, які супроводяться ахілією. У дітей раннього віку препарат зумовлює місцеві алергічні реакції. У народній медицині очиток великий використовують при маткових кровотечах і як загальнозміцнюючий засіб. Свіже товчене листя прикладають до мозолів, опіків і гнійних ран. Припарки з свіжої або сухої розпареної трави тамують біль у суглобах при ревматизмі й простудних захворюваннях.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій свіжого листя (1 столова ложка сировини на 200 мл окропу, настоюють 4 години, проціджують) по 1—2 столові ложки 3—4 рази на день. ЗОВНІШНЬО — 3 столові ложки свіжої або сухої трави загортають у марлю, занурюють в окріп і використовують для знеболюючих припарок.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool