Пальчатакорінник м'ясо-червоний
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Пальчатакорінник м'ясо-червоний
Пальчатакорінник м'ясо-червоний
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Пальчатакорінник м'ясо-червоний, зозулинець широколистий; пальчато коренник мясо-красный, Dactylorhiza incarnata, синонім — Orchis latifolia

Пальчатакорінник м'ясо-червонийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби стиснуті, дво-, чотирироздільні. Стебло порожнисте, просте, 20—60 см заввишки. Листки ясно-зелені, видовженоланцетні або лінійно-ланцетні, з башличко - подібною тупуватою верхівкою. Квітки двостатеві, неправильні, шестироздільні, зібрані в густий багатоквітковий колос. Листочки оцвітини фіолетові або бузково - рожеві, видовженояйцевидні, тупуваті. Губа — з темнішим, пурпурово-фіолетовим малюнком, видовженоромбічна, суцільна або невиразно трилопатева. Плід — коробочка. Цвіте у червні — липні.

Поширення. Рідкісна рослина. Зустрічається спорадично в лісових і лісостепових районах та в Гірському Криму на мохових болотах, вологих луках, лісових галявинах.

Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool