Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Пальчатокорінник плямистий
Пальчатокорінник плямистий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Пальчатокорінник плямистий, зозулинець плямистий; пальчатокоренник пятнистый, Dactylorhiza maculata, синонім — Orchis maculata

Пальчатокорінник плямистийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби стиснуті, дво- чотирилопатеві. Стебло виповнене або з вузькою порожниною, просте, 20—65 см заввишки. Листки зверху темно-зелені, з бурими плямами, зісподу — сизуваті; нижні довгасті, тупі; середні — видовженоланцетні, гострі; верхні — зменшені, лінійно-ланцетні, загострені, схожі на приквітки. Квітки двостатеві, неправильні, шестироздільні, зібрані в циліндричний, густий, багатоквітковий колос, листочки оцвітини ясно-лілові, видовженояйцевидні, тупі. Губа — з фіолетовим малюнком з плямочок, трилопатева, з меншою середньою лопаттю. Плід — коробочка. Цвіте у червні — липні.

Поширення. Рідкісна рослина. Дуже рідко трапляється на Закарпатті, в Карпатах, на Розточчі-Опіллі на болотах, вологих галявинах, по чагарниках, у заболочених мохових лісах.

Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool