Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Пальчатокорінник фукса
Пальчатокорінник фукса
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Пальчатокорінник фукса, зозулинець Фукса; пальчатокоренник Фукса, Dactylorhiza fuchsii, синонім — Orchis luchsii

Пальчатокорінник фуксаЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби 2—4-лопатеві, стиснуті. Стебло (15) 25—65 см заввишки і до 7 мм завтовшки біля основи. Листки зверху темно-зелені, з фіолетово-брунатними плямами, зісподу одноколірні, сизувато-зелені; нижній листок оберненояйцевидний або видовженоланцетний, тупий, два дальші листки видовженоланцетні, тупувато-загострені; верхні — вузьколінійно-ланцетні, загострені, приквітковидні. Квітки двостатеві, неправильні, рожевувато-лілово-фіолетові, зібрані в густий циліндричний колос; губа — з фіолетовим малюнком з плямочок, округло-ромбічна, з трьома лопатями (бокові лопаті трохи ширші за середню); зовнішні листочки оцвітини ланцетні, тупуваті; шпорка циліндрична, пряма, трохи коротша за зав'язь. Плід—коробочка. Цвіте протягом червня — липня.

Поширення. Рідкісна рослина. Трапляється на Закарпатті, в Карпатах, на Прикарпатті, зрідка на Розточчі-Опіллі, на Поліссі, в північній частині Лісостепу, дуже рідко — в Степу на вологих луках, по чагарниках, у листяних лісах, на галявинах.

Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Любка дволиста.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool