Паролист звичайний
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Паролист звичайний
Паролист звичайний
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Паролист звичайний, парнолистник бобовый, Zygophyllum fabago

Паролист звичайнийЦе — багаторічна трав'яниста гола рослина родини паролистових. Стебла численні, 48—80 см заввишки, біля основи нерідко здерев'янілі. Листки супротивні, з однією парою м'ясистих косих видовжено-оберненояйцевидних листочків. Квітки двостатеві, правильні, 5-пелюсткові, розміщені по 2 в пазухах листків; пелюстки білі, біля основи оранжеві. Плід — коробочка. Цвіте у травні — серпні.

Поширення. Зустрічається в Криму та в південних районах Степу по приморських берегах, на піскуватих і солончакуватих місцях, рідше — як бур'ян по засмічених місцях, коло жител.

Сировина. Використовують корені і листя.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Листя містить алкалоїди, зокрема зигофабагін, сапоніни, дубильні речовини, аскорбінову кислоту.

Фармакологічні властивості і використання. Препарати трави П. з. мають бактерицидні властивості. Чай, приготовлений з листя рослини, вживають при занепаді сил, ослабленні серцево! діяльності, а також як глистогінний засіб. Подрібнене свіже листя прикладають до фурункулів і ран. Як ранозагоювальний засіб використовують корінь, розтертий зі смальцем.

Лікарські форма і застосування. ВНУТРІШНЬО — подрібнене листя заварюють як чай (1 чайна ложка на 200 мл окропу) і п'ють по 1 столовій ложці 3 рази на день. Рослина отруйна!

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool