Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Первоцвіт безстеблий
Первоцвіт безстеблий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Первоцвіт безстеблий, первоцвет обыкновенный, Primula vulgaris, синонім — P. acaulis

Первоцвіт безстеблийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини первоцвітих заввишки 5— 15 см. Має коротке кореневище з великою кількістю бурих товстуватих шнуровидних коренів. Квіткова стрілка не розвинена. Листки зібрані приземною розеткою, видовженооберненояйцевидні, довгасті або яйцевидні, неправильнотупозубчасті або зарубчасті, до основи звужені в короткий черешок, з нижнього боку тільки по жилках, іноді по всій поверхні, шершаві. Квітки двостатеві, правильні, численні, на квітконіжках виходять прямо з кореневища і трохи більші за листки; чашечка трубчаста, гранчаста, віночок лійкуватий, світло-жовтий з оранжевими плямами в зіві, з широким п'ятилопатевим відгином, частки якого двороздільні. Плід — яйцевидна коробочка, коротша за чашечку. Цвіте у березні — квітні.

Поширення. Первоцвіт безстеблий зустрічається в Гірському Криму, зрідка в Карпатах і дуже рідко — на Поліссі на лісових галявинах.

Заготівля і зберігання. Див. статтю Первоцвіт весняний.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Первоцвіт безстеблий має близький до первоцвіту весняного хімічний склад, але відрізняється дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Первоцвіт весняний.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool