Первоцвіт високий
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Первоцвіт високий
Первоцвіт високий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Первоцвіт високий, первоцвет высокий, Primula elatior

Первоцвіт високийЦе — багаторічна трав'яниста опушена рослина родини первоцвітих. Має косе кореневище з великою кількістю буруватих шнуровидних коренів. Квіткові стрілки прямі, безлисті, 10—40 см заввишки. Листки зібрані, приземною розеткою, яйцевидні, еліптичні, видовжені або округлі, зарубчастодрібнозубчасті, по краю зморшкуваті, з виступаючими знизу і вдавленими зверху жилками, раптово звужені в крилатий черешок, що майже дорівнює за довжиною пластинці. Квітки двостатеві, правильні, зібрані на вершечку стебла в непоникле зонтиковидне суцвіття з 5—15 квітками; чашечка трубчаста, з п'ятьма ребрами, віночок лійкуватий, з широким п'ятилопатевим відгином, частки якого оберненояйцевидні, світло-жовтий, усередині з темнішою плямою при основі часток відгину. Плід — короткоциліндрична коробочка, довша за чашечку. Цвіте у травні.

Поширення. Первоцвіт високий росте в Карпатах і на Прикарпатті, зрідка зустрічається в Західному Лісостепу в лісах, на узліссях, серед чагарників. Заготівля і зберігання. Див. статтю Первоцвіт весняний.

Хімічний склад. Первоцвіт високий має близький до первоцвіту весняного хімічний склад, але відрізняється дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Первоцвіт весняний.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool