Перестач сріблястий
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Перестач сріблястий
Перестач сріблястий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Перестач сріблястий, розтопир; лапчатка серебристая, Potentilla argentea

Перестач сріблястийЦе — багаторічна кореневищна трав'яниста з густим повстистим опушенням рослина родини розових. Стебло прямостояче, тонке, 10— 30 см заввишки. Листки пальчасто-п'ятироздільні (верхні — трійчасті), зверху голі чи розсіяноволосисті, яскраво-зелені, з полиском, зісподу — білуватоповстисті; прикореневі листки — на довгих черешках, у період цвітіння рослини вони в'януть і відмирають; стеблові — численні, короткочерешкові, малозубчасті, з неоднаковими, по краю загорнутими зубцями; верхні — сидячі. Квітки правильні, двостатеві, 9— 12 мм у діаметрі, світложовті, в розчепіреному волотисто-щитковидному суцвітті; чашолистків і пелюсток по 5. Плід складається 3 горвшковидних сім'янок; зав'язь і сім'янки голі. Цвіте у червні — липні.

Поширення. Перстач сріблястий росте по всій території України, крім крайнього Степу, на лісових галявинах, уздовж просік, на луках і лісових пасовищах.

Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують траву перстачу. Збирають її під час цвітіння рослини, зрізуючи стебла без грубих прикореневих частин, і сушать під укриттям на вільному повітрі або в добре провітрюваних приміщеннях, розстеливши тонким шаром на папері чи тканині. Готову сировину зберігають у сухому приміщенні, яке треба провітрювати. Строк придатності — 3 роки.

Хімічний склад. Трава перстачу містить значну кількість дубильних речовин та аскорбінову кислоту.

Фармакологічні властивості і використання. Перстач сріблястий має добре виражені в'яжучі, кровоспинні, протизапальні та бактерицидні властивості. Зважаючи на це, настій трави перстачу дають пити при анацидному гастриті, проносі, дизентерії, геморої й гематурії, при простудних захворюваннях, ревматизмі й міозиті та як протиглисний засіб. Трава перстачу входить до складу мікстури Здренко, яку використовують як симптоматичний засіб при папіломатозі сечового міхура й анацидних гастритах. Використовують перстач і для місцевого лікування: для полоскання ротової порожнини і горла при запаленнях слизової оболонки, кровоточенні ясен і при ангіні та для компресів при запаленні повік.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій трави (1 столова ложка сировини на 200 мл окропу, настояти у термосі 2 години, процідити) по чверті склянки 4 рази на день за 30 хвилин до їди. ЗОВНІШНЬО — використовують настій трави (готують, як у попередньому прописі) для полоскання і компресів.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool