Півники бліді
Наша кнопка:


Півники бліді
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Півники бліді, касатик бледный, Iris pallida

Півники блідіЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини півникових. Має товсте повзуче кореневище. Стебло 30 — 60 см заввишки (значно перевищує листя), у верхній частині розгалужене. Листки дворядні, плоскі, широкомечовидні. Покривало з перетинчастими від основи листочками. Квітки правильні, двостатеві, ясно-фіолетові, запашні, на коротких квітконіжках, у більш-менш багатоквітковому суцвітті. Оцвітина віночкоподібна, з трьома зовнішніми й трьома внутрішніми частками відгину і з трубочкою, яка за довжиною майже дорівнює зав'язі; зовнішні частки відгину широкооберненояйцевидні з жовтою борідкою, у верхній частині відігнуті; внутрішні— вгору спрямовані, за довжиною майже дорівнюють зовнішнім. Плід — довгаста тригранна коробочка. Цвіте у травні — червні.

Поширення. Півники бліді розводять у квітниках і парках, у Криму їх культивують як ефіроолійну рослину. В дикому стані  їх немає.

Заготівля і зберігання. Див. статтю Півники німецькі.

Хімічний склад. Півники бліді мають близький до півників німецких хімічний склад, але відрізняються дещо іншим вмістом і співвідношенням його компонентів.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Півники німецькі.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool