Півники флорентійські
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Півники флорентійські
Півники флорентійські
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Півники флорентійські, касатик флорентийский, Iris florentina

Півники флорентійськіЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини півникових. Має товсте повзуче кореневище. Стебло до 60 см заввишки (значно перевищує листя), у верхній частині розгалужене, з 2—4 покривалами. Листки дворядні, плоскі, широкомечовидні. Покривало з ланцетно-човниковидними, вздовж середини трав'янистими, по краях широкоперетинчастими листочками. Квітки правильні, двостатеві, білі, жовті, блідо-голубі, одиничні, на довгих квітконіжках. Оцвітина віночковидна, з трубочкою, трохи довшою за зав'язь і з трьома зовнішніми й трьома внутрішніми частками відгину; зовнішні частки відгину оберненояйцевидні, у верхній частині відігнуті, при основі — з бурими жилками і ясно-жовтою борідкою, внутрішні— видовжено-оберненояйцевидні, до основи звужені в нігтик. Плід — тригранна коробочка. Цвіте у травні — червні.

Поширення. Півники флорентійські розводять у квітниках і парках, у Криму культивують як ефіроолійну рослину. В дикому стані на території України відсутні.

Заготівля і зберігання. Див. статтю Півники німецькі.

Хімічний склад. Півники флорентійські мають близький до півників німецьких хімічний склад, але відрізняються дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів у ньому.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Півники німецькі.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool