Пілокарпус перистолистий
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Пілокарпус перистолистий
Пілокарпус перистолистий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Пілокарпус перистолистий, пилокарпус перистолистный, Pilocarpus pennatifolius

Пілокарпус перистолистийЦе — вічнозелений кущ або невелике (3 — 4 м заввишки) дерево родини рутових. Листки чергові, черешкові, непарноперисті, з 7—9 листочками; листочки шкірясті, довгасті або ланцетні, цілокраї, з клиновидною основою і слабовиїмчастою верхівкою; вторинні жилки листочків зливаються по краю дугами. Квітки правильні, двостатеві, 5-пелюсткові, зібрані в багатоквіткові довгі пониклі верхівкові китиці; пелюстки яйцевидно-ланцетні, коричнювато-пурпурові. Плід — коробочка.

Поширення. Культивують на чорноморському узбережжі Кавказу як лікарську рослину.

Сировина. Для медичних потреб використовують сушене листя рослини (Folia Jaborandi), з якого одержують алкалоїд пілокарпін.

Хімічний склад. Листя пілокарпуса містить 0,2—0,3% алкалоїдів групи імідазолу, серед яких головними є пілокарпін та ізопілокарпін.

Фармакологічні властивості і використання. Пілокарпін належить до парасимпатоміметичних речовин, що вибірково збуджують м-холінореактивні системи організму. Його здатність звужувати зіниці, спричинювати спазм акомодації, знижувати внутрішньо-очний тиск і покращувати живлення тканин ока широко використовують в офтальмологічній практиці (для зниження внутрішньоочного тиску при глаукомі, для поліпшення трофіки ока при тромбозі центральної вени сітківки, гострій непрохідності артерії сітківки, при атрофії зорового нерва, при крововиливах у скловидне тіло). Настойку з сухого листя пілокарпуса застосовують у гомеопатії.

Лікарські форми і застосування. ЗОВНІШНЬО — пілокарпіну гідрохлорид (Pilocarpini hydrochloridum) призначають у вигляді очних крапель (1 % - ний або 2 %-ний водний розчин) по 1—2 краплі 2—3 рази на день (для посилення й подовження ефекту призначають 5—6 % -ний розчин або використовують пілокарпін у поєднанні з іншими лікарськими засобами: міотичними, адреномїметичними та іншими). Перед сном можна закладати за повіки 1—2% -ну очну полікарпінову мазь (Unguentum Pilocarpini hydrochloridi). При субкомпенсованій і некомпенсованій глаукомі застосовують пролонговані лікарські форми пілокарпіну (1% -ний розчин пілокарпіну з метилцелюлозою або 2 %-ний розчин пілокарпіну з натрій-карбоксиметилцелюлозою), які призначають по 1—2 краплі 1—3 рази на добу. Очну плівку (Membranullae ophthalmicae cum pilocarpini hidrochlorido) вкладають за допомогою очного пінцета за нижнє віко 1—2 рази на добу.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool