Плакун верболистий
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Плакун верболистий
Плакун верболистий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Плакун верболистий, дербенник иволистный, Lythrum salicaria

Плакун верболистийЦе — багаторічна кореневищна трав'яниста жорстковолосиста або майже повстиста рослина родини плакунових. Стебло прямостояче, чотиригранне, просте або вгорі розгалужене, 25—200 см заввишки. Листки сидячі, ланцетні або видовженоеліптичні, цілокраї, з серцевидною основою; нижні —- супротивні або в кільцях по 3 — 4, верхні — чергові. Квітки правильні, двостатеві, по 1—2 у пазушних дихазіях, які складають верхівкове китицевидно-волотевидне суцвіття; віночок вільнопелюстковий, з шістьма малиновими пелюстками. Плід — видовжено-овальна коробочка. Цвіте з червня по вересень.

Поширення. Плакун верболистий росте по всій території України в листяних лісах, вільшняках, на болотах, по берегах водойм.

Сировина. Для медичних потреб використовують траву плакуна (Herba Salicariae). Заготовляють її в період цвітіння рослини, зрізаючи верхівки стебел з квітками, і сушать на вільному повітрі в затінку.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Трава рослини містить дубильні речовини, глікозид салікарин, смолу, слиз, пектин і незначну кількість ефірної олії. У квітках є флавони.

Фармакологічні властивості і використання. Плакун верболистий має в'яжучі, протизапальні та кровоспинні властивості, прискорює гоєння ран. Настій трави дають усередину при проносах, дизентерії, хронічному катарі шлунка і кишечника, при кровотечах та при простудних захворюваннях і гарячкових станах. У народній медицині Азербайджану настій трави плакуна рекомендують при нервових хворобах. Вважають, що рослина має й загальнозміцнюючі та тонізуючі властивості. Зовнішньо як кровоспинний і ранозагоювальний засіб використовують настій трави (обмивання) і свіже подрібнене листя (припарки).

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій трави (2—3 повні з горою столові ложки сировини на 500 мл окропу) по третині склянки 3—4 рази на день до їди.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool