Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Плаун двогострий
Плаун двогострий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Плаун двогострий, плаун сплющений, п'ядич двогострий; плаун обоюдоострый, Diphasiastrum complanatum; Lycopodium anceps, синонім — L. complanalum

Плаун двогострийЦе — багаторічна вічнозелена трав'яниста заввишки до 40 см рослина родини плаунових. Стебла довгі (до 1 м завдовжки), підземні, повзучі, з прямостоячими яскраво-зеленими віялоподібно зібраними, повторно розгалуженими гілками; плідні гілочки переходять у довгу, рідко обсаджену листками вилчасторозгалужену ніжку з 2—6 (рідко 4) стробілами (спороносними колосками) на кінці. Листки повзучого стебла і головних його гілок, що несуть стробіли, розміщені спірально, вони однакові. У безплідних сплющених гілок листки дрібні, попарносупротивні, притиснуті, розміщені в 4 ряди, за формою і величиною не однакові: крайові — трикутно-ланцетні, кулясті, дуже загострені, а ті, що містяться на плоскому боці гілочок — вужчі, майже шиловидні. Стробіли 25 мм завдовжки, циліндричні, з яйцевидними, по краю виїмчасто-зарубчастими споролистками, трохи довшими за спорангії. Спороносить у серпні — вересні.

Поширення. Плаун двогострий росте в північній частині Лісостепу, на Поліссі, зрідка в Карпатах у хвойних лісах.

Заготівля і зберігання. Для медичних потреб використовують спори плауна двогострого. Правила заготівлі і зберігання спор див. у статті Плаун булавовидний.

Хімічний склад. Спори плауна двогострого мають близький до спор плауна булавовидного хімічний склад, але відрізняються дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Плаун булавовидний.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool