Плаун заплавний
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Плаун заплавний
Плаун заплавний
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Плаун заплавний, п'ядич заплавний; плаун заливаемый, Lycopodiella inundata, синонім — Lycopodium inundaturn

Плаун заплавнийЦе — багаторічна вічнозелена трав'яниста заввишки 5—10 см рослина родини плаунових. Стебло повзуче, просте, рідше — вилчасто розгалужене, міцно прикріплене корінням до землі, завдовжки до 10, рідше до 15 см, густо вкрите м'якими лінійно-шиловидними цілокраїми, по краю вузькоперетинчастими листками, розміщеними спірально або в 4-8 рядів; плідні гілки короткі, прості, несуть довгі стробіли (спороносні колоски) без ніжок; спорангіальні листки майже не відрізняються від безплідних і тільки трохи частіші й довші, ніж останні. Спороносить у липні — вересні.

Поширення. Плаун заплавний росте на Поліссі, в північній частині Лісостепу, по річках заходить у Степ, де росте на вологих місцях, коло боліт.

Заготівля і зберігання. Для медичних потреб використовують спори плауна заплавного. Правила заготівлі і зберігання спор див. у статті Плаун булавовидний.

Хімічний склад. Спори плауна заплавного мають близький до спор плауна булавовидного хімічний склад, але відрізняються трохи іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Плаун булавовидний.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool