Плаун колючий
Наша кнопка:


Плаун колючий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Плаун колючий, п'ядич колючий; плаун годичный, Lycopodium annotinum

Плаун колючийЦе — багаторічна вічнозелена трав'яниста рослина родини плаунових. Стебло повзуче, розгалужене, циліндричне, з угору стоячими вилчасторозгалуженими гілочками, вкритими лінійно-ланцетними дрібнопилчастими горизонтально або назад відігнутими колючо-загостреними листками, розміщеними п'ятьма поздовжніми рядами. Молоді, спрямовані вгору, гілочки закінчуються одиничними стробілами (спороносними колосками), що сидять безпосередньо на гілочках, без ніжок. Стробіли циліндричні, з тісно сидячими яйцевидними зубчастими короткозагостреними, по краю плів- частими листками, у пазухах яких містяться нирковидні торбочки-спорангії, наповнені спорами. Спороносить у серпні — вересні.

Поширення. Плаун колючий зустрічається в Карпатах, на Поліссі, в північній частині Лісостепу в лісах і на пісках. Рослина потребує охорони, її занесено до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання. Для медичних потреб використовують спори плауна колючого. Про заготівлю і зберігання спор див. у етапі Плаун булавовидний.

Хімічний склад. Спори плауна колючого мають близький до спор плауна булавовидного хімічний склад, але відрізняються трохи іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так. як у статті Плаун булавовидний.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool