Подорожник індійський
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Подорожник індійський
Подорожник індійський
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Подорожник індійський, подорожник піщаний; подорожник индийский, Plantago scabra, синоніми: P. arenaria, P. indica

Подорожник індійськийЦе — однорічна трав'яниста шерстисто-опушена рослина родини подорожникових. Стебло прямостояче, розгалужене, густооблистнене, 15—30 см заввишки. Листки прості, цілокраї, супротивні, сидячі, лінійні або вузьколінійні, 2—5 см завдовжки і 5 мм завширшки. Квітки дрібні, правильні, двостатеві, зібрані в густі яйцевидні або довгасті колоски, які на верхівці рослини утворюють зонтик; віночок плівчастий, сухий. Плід — коробочка. Цвіте у червні — вересні.

Поширення. Росте на сухих піщаних місцях, біля доріг, іноді — в посівах на Поліссі, в лісостепових і степових районах, у східних приморських районах Криму.

Заготівля і зберігання. Використовують насіння (Semen Psyllii) і сік із свіжого листя. Зрізані в період дозрівання плодів верхівки-рослини досушують, обмолочують і просівають через сито. Одержане насіння зберігають у закритій посудині в сухому місці.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Насіння містить слиз, жирну олію, білкові речовини тощо.

Фармакологічні властивості і використання. Відвар насіння використовують як послаблюючий та обволікаючий засіб при запорах і хронічних колітах. При хронічних колітах вживають і свіжий сік рослини.

Лікарські форми і застосування. Відвар насіння (10 г насіння на 200 мл окропу) по 1 столовій ложці на день натще- серце.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool