Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Подорожник ланцетолистий
Подорожник ланцетолистий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Подорожник ланцетолистий, поранник, порізник, собачі язички; подорожник ланцетолистими, Plantago lanceolata

Півонія вузьколистаЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини подорожникових. Стебло (квіткова стрілка) просте, безлисте, прямостояче або висхідне, борозенчасте, слабоволосисте, 10—50 см заввишки. Листки ланцетні або вузьколанцетні, гострі, при основі звужені в черешок, цілокраї або злегка зубчасті, з 3—7 поздовжніми жилками, майже голі або вкриті більш-менш довгими волосками, зібрані прикореневою розеткою; черешки за довжиною дорівнюють пластинці. Квітки дрібні, правильні, двостатеві, сидячі, зібрані на верхівці стебла коротким густим яйцевидним, видовженим або еліпсоїдно-циліндричним колосом; віночок буруватий, плівчастий, з циліндричною, злегка здутою, трубочкою і чотирироздільним відгином. Плід — коробочка. Цвіте з квітня по вересень.

Поширення. Подорожник ланцетолистий росте по всій території України в степах, на степових схилах, кам'янистих відслоненнях, луках і трав'янистих місцях та серед чагарників.

Заготівля і зберігання. Див. статтю Подорожник великий.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Подорожник ланцетолистий має близький до подорожника великого хімічний склад, але відрізняється трохи іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Подорожник великий.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool