Полин боже дерево
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Полин боже дерево
Полин боже дерево
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Полин "боже-дерево", полынь лечебная, Artemisia abrotanum

Полин боже деревоЦе — високий (60 —150 см заввишки) майже до верхівки здерев'янілий півкущ родини айстрових (складноцвітих). Має міцний цитриновий запах. Стебла підведені, в нижній частині — з бурою корою, в верхній вкриті воскового поволокою, голі, розгалужені, густо облистнені. Листки чергові, голубувато-зелені, зісподу сіруваті від дрібного опушення; стеблові — черешкові до сидячих, без вушок при основі, двічіперисто-розсічені, з вузьколінійними загостреними кінцевими частками, верхівкові — трійчасті або суцільні, вузьколінійні. Квітки жовті, різнорідні, в майже кулястих дрібних, розташованих на помітних ніжках, більш-менш пониклих кошиках, що утворюють рідкувате густо облистнене, волотисте суцвіття; крайові квітки жіночі, решта — двостатеві. Плід — сім'янка. Цвіте з липня по жовтень.

Поширення. Полин боже дерево походить з Південної Європи і Малої Азії. На території України (переважно в західних районах) його де-не-де культивують у садах та на городах як ароматичну рослину, іноді він трапляється в здичавілому стані.

Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують стеблові вершечки разом з листям та квітками (Herba Abrotani). Зібрані вершечки стебел зв'язують у пучки й розвішують для сушіння у затінку на протязі або в провітрюваному приміщенні. Штучне сушіння проводять при температурі до 40°. Сухої трави виходить 25—30% . Зберігають у добре закритих банках або бляшанках.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Трава рослини містить ефірну олію, алкалоїд абротин та дубильні й гіркі речовини.

Фармакологічні властивості і використання. Полин боже дерево використовують як засіб, що стимулює діяльність,травних органів і збуджує апетит, виявляє протиспазматичну, болетамувальну й кровоспинну дію та виганяє деякі види глистів. Вживають у вигляді настою. Для місцевого лікування використовують свіжий сік, розпарену траву й настій полину: свіжим соком лікують рани й нариви; компреси з розпареної трави рекомендують при запаленнях грудної залози і для прискорення визрівання наривів; настоєм полощуть рот при болі зубів, роблять місцеві ванни при потінні ніг. У гомеопатії рослину використовують для лікування анемії, золотухи, епілепсії й туберкульозного менінгіту.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій трави (З0 г сировини на 400 мл окропу) по три чверті склянки 3 рази на день.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool