Рдесник плавучий
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Рдесник плавучий
Рдесник плавучий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Рдесник плавучий, рдест плавающий, Potamogeton natans

Рдесник плавучийЦе — багаторічна трав'яниста плавуча рослина родини рдесникових. Стебло циліндричне, слаборозгалужене, 50—120 см завдовжки. Листки чергові, цілокраї, на довгих черешках; плавучі — довгасті, занурені — ланцетні, непрозорі. Квітки правильні, двостатеві, чотиричленні, зеленаво-жовтаві, в густому циліндричному колосовидному суцвітті завдовжки 4—5 см; квітконос до 10 см завдовжки. Плід кістянковидний, 4—5 см завдовжки, обернено-яйцевидний, з тупуватим кілем на спинці. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Рдесник плавучий росте розсіяно по всій території України в стоячих і повільно текучих водах.

Сировина. Для виготовлення ліків використовують сушену траву рдесника, яку заготовляють в період цвітіння рослини.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад вивчено ще недостатньо. Відомо лише, що листя рослини містить каротиноїд родоксантин і аскорбінову кислоту (49,8 мг% ). У насінні є алкалоїди.

Фармакологічні властивості і використання. Рдесник плавучий виявляє протизапальну, в'яжучу і протисвербіжну дію. Всередину настій трави дають при кишкових коліках, проносі, сверблячих висипах на шкірі, при ранах і виразках, ускладнених запальними процесами. Есенцію з свіжої рослини використовували в гомеопатії.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО— настій трави (1 столову ложку сировини настоюють 2 години на склянці окропу, проціджують) по 1 столовій ложці 3—4 рази на день.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool