Резеда жовта
Наша кнопка:


Резеда жовта
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Резеда жовта, резеда желтая, Reseda lutea

Резеда жовтаЦе — одно- або дворічна трав'яниста рослина родини резедових. Стебло прямостояче або висхідне, жорстке, розгалужене, густооблистнене, 30—60 см заввишки. Листки чергові, з шорсткими краями; прикореневі листки нерідко цілісні, стеблові — тричіп'ятиперистороздільні, з цілісними або дво-трироздільними частками, верхівкові — лінійні. Квітки двостатеві, неправильні, жовтаво-зелені, на квітконіжках, зібрані в густі колосовидні китиці; пелюстки (їх 6) незрослі, з розширеною нижньою частиною і глибокорозсіченою верхньою, неоднакові, верхні більші за інші. Плід — довгаста тригранна спрямована догори коробочка з трьома зубчиками на верхівці. Цвіте у травні — жовтні.

Поширення. Резеда жовта росте в лісостепових і степових районах, рідше — на півночі та північному заході України на полях, біля доріг, на схилах, вапняковокам'янистих місцях та на відслоненнях вапняку і крейди.

Сировина. Для виготовлення ліків використовують сушену траву і свіже коріння резеди. Заготівлю сировини проводять під час цвітіння рослини.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Коріння резеди містить ізотіоціонати й алкалоїди, трава — алкалоїди, ефірну олію, фенолкарбонові кислоти (ванілінову, п-кумарову, п-гідроксибензойну}, флавоноїди, аскорбінову кислоту, токофероли і каротин.

Фармакологічні властивості і використання. Настій трави резеди застосовують як сечогінний і потогінний засіб. Настій свіжого коріння п'ють при хворобах серця.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій коріння (1 чайну ложку сировини настоюють 1 — 2 години на двох склянках окропу, проціджують) по 1 столовій ложці 2 рази на день, підсолоджуючи медом.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool