Реп'яшок язичковидний
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Реп'яшок язичковидний
Реп'яшок язичковидний
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Реп'яшок язичковидний, реп'яшок пряморогий; рогоглавник язычковидный, Ceratocephala testiculata, синоніми: С. reflexa, С. orthoceras

Реп'яшок язичковиднийЦе — однорічна трав'яниста шерстисто-волохата рослина родини жовтецевих. Квітконосні стебла заввишки 3—10 см, одноквіткові. Листки пальчастороздільні, зібрані в прикореневу розетку. Квітки двостатеві, актиноморфні (див. Актиноморфна квітка), 5-пелюсткові, світло-жовті. Плід — сім'янка. Цвіте у березні — квітні.

Поширення. Росте в лісостепових і степових районах, рідше — в лісових районах і в Криму, на степах, степових схилах, підвищених відкритих місцях та по вигонах.

Сировина. Використовують свіжу траву або сік рослини.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Рослина містить алкалоїд анемонін.

Фармакологічні властивості і використання. Експериментально доведено ранозагоювальні властивості препаратів Р. я. при фурункулах, виразках, піодермії тощо. Використання їх сприяє очищенню ран від гною, прискорює розсмоктування запальних набряків, грануляцію тканин і епітелізацію. В народній медицині Р. я. використовують як зовнішній засіб при екземі та інших захворюваннях шкіри.

Лікарські форми і застосування. ЗОВНІШНЬО — свіжий або консервований за допомогою 20 % -ного спирту сік для змащування уражених місць; свіжа подрібнена рослина для прикладань до уражених місць. У свіжому вигляді рослина отруйна.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool