Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Розрив-трава дрібноквіткова
Розрив-трава дрібноквіткова
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Розрив-трава дрібноквіткова, недотрога мелкоцветковая, Impatiens parviflora

Розрив-трава дрібноквітковаЦе — однорічна трав'яниста рослина родини бальзамінових. Стебло прямостояче, 30—80 см заввишки. Листки еліптичні або яйцевидні, загострені, до основи клиновидно звужені, по краю — гостропилчастозубчасті, 8—17 см завдовжки, Квітки зигоморфні (див. статтю Зигоморфна квітка), 7—10 мм завдовжки, прямостоячі, блідожовті; шпорка пряма. Плід — коробочка. Цвіте у червні — серпні.

Поширення. Походить із Східної Азії. Росте по тінистих вологих місцях на Поліссі, в північній частині Лісостепу та в Карпатах.

Сировина. Використовують усю рослину.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Трава містить флавонові глікозиди (0,43% ), алкалоїди (0,016% ), аскорбінову кислоту, каротин, n-оксибензойну, ванілінову, гептизинову, ферулову, n-кумарову і кавову кислоти та 2-метокси—1,4—нафтохінон.

Фармакологічні властивості і використання. Експериментально з'ясовано, що препарати Р.-т. д. виявляють специфічну дію на нервово-м'язовий апарат матки (посилює скорочення, зупиняє кровотечі). В народній медицині Р.-т. д. використовують внутрішньо як засіб, що виявляє седативну, гіпотензивну й антитоксичну дію, регулює менструальний цикл, прискорює пологи й зупиняє маткові кровотечі, та застосовують при нирковокам'яній хворобі; зовнішньо — для лікування геморою і ран.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій (10 г подрібненої трави з коренями на 200 мл окропу, настоюють 1—2 години, проціджують (по чверті склянки 3 рази на день).

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool