Росичка англійська
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Росичка англійська
Росичка англійська
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Росичка англійська, росянка английская, Drosera anglica

Росичка англійськаЦе — багаторічна трав'яниста комахоїдна рослина родини росичкових. Стебла квітконосні, прямі, 10—25 см заввишки, безлисті. Листки — в прикореневій розетці, довгочерешкові, лінійно-клиновидні, спрямовані вгору, зверху і з країв вкриті головчастими червоними залозистими волосками, з пластинками, які поступово переходять у черешок. Квітки дрібні, двостатеві, правильні, 5-пелюсткові, білі, в однобічних китицях на верхівці квітконосної стрілки. Плід коробочка (гладенька, без борозенок). Цвіте у липні — серпні.

Поширення. Росте в заболочених хвойних лісах, на сфагнових лісових болотах і на торфовищах на Поліссі, в північній частині Лісостепу, а також у північній частині Лівобережного Степу (зрідка). Рідкісна, зникаюча болотна рослина. Занесена до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Росичка круглолиста. Крім того, настій трави Р. а. вважається засобом, який збуджує статеві функції.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool