Самосил часниковий
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Самосил часниковий
Самосил часниковий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Самосил часниковий, дубровник чесночный, Teucrium scordium

Самосил часниковийЦе — багаторічна трав'яниста блідозелена з запахом часнику рослина родини губоцвітих. Стебла з висхідної основи прямі, чотиригранні, прості або розгалужені, 15—50 см заввишки, вкриті відлеглими довгими волосками й стебельчастими залозками; іноді стебла на всій своїй довжині сіруватошерстисті. Листки супротивні, сидячі, довгасті, з круглястою основою й зарубчастопилчастими краями, на поверхні з обох боків притиснутокоротковолосисті, іноді відлегло-сіруватошерстисті; верхні стеблові листки й листки на гілках при основі звужені, приквіткові листки довші за квітки. Квітки двостатеві, неправильні, на квітконіжках, що майже дорівнюють чашечці, у пазушних 4—6-квіткових несправжніх розсунутих кільцях, які утворюють видовжене гроновидне однобічне суцвіття; чашечка дзвониковидна, з десятьма жилками і п'ятьма зубцями (зубці трикутно-ланцетні, трохи або майже вдвоє коротші за трубочку); віночок двогубий, ясно-карміново-червоний, з трохи вигнутою наперед трубочкою, втроє довший за чашечку. Плід складається з чотирьох однонасінних горішковидних часток. Цвіте у липні—серпні.

Поширення. Самосил часниковий росте переважно в лісостепових і степових районах України на заплавних, нерідко солончакуватих луках, по берегах річок і боліт, серед чагарників, на солончакуватолучних місцях у приморській смузі.

Заготівля і зберігання. Див. у статті Самосил гайовий.

Хімічний склад потребує дальшого вивчення. Відомо, що у траві рослини є значна кількість дубильних речовин.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Самосил гайовий. У болгарській народній медицині, крім того, самосил часниковий використовують як зовнішній засіб для лікування туберкульозу шкіри.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool