Секуринега кущиста
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Секуринега кущиста
Секуринега кущиста
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Секуринега кущиста, секуринега полукустарниковая, Securinega suffruticosa, синонім — S. roтіflоrа

Секуринега кущистаЦе — розлогий, 1—2 м заввишки кущ родини молочайних. Молоді пагони ясно-жовті, голі. Листки чергові, короткочерешкові, еліптичні або овально-ланцетні. 1,5 — 7 см завдовжки, на верхівці заокруглені. Квітка одностатеві (рослини дводомні) з простою чашечковидною оцвітиною, зеленувато-жовті або зелені, пазушні; чоловічі квітки на коротеньких ніжках по 2—15 у пучку, жіночі — здебільшого одиничні, на довших (до 10 мм) ніжках. Плід — тригнізда коробочка. Цвіте у червні.

Поширення. Секуринега кущиста дико росте на Далекому Сході і в Східному Сибіру. На території України її вирощують у садах і парках як декоративну рослину.

Заготівля і зберігання. Для медичних потреб використовують висушені молоді, слабоздерев'янілі верхівки пагонів секуринеги (Cormus Securinegae). Заготовляють пагони (з пуп'янками, квітками або плодами) з червня до вересня. Готову сировину пакують у тюки, обшиті тканиною, по 40—50 кг. Строк придатності — 4 роки.

Хімічний склад. Пагони секуринеги містять алкалоїди, головним серед яких є секуринін.

Фармакологічні властивості і використання. Алкалоїд секуринін за характером дії схожий на стрихнін: збуджує центральну нервову систему, підвищує рефлекторну збудливість спинного мозку. На відміну від стрихніну, секуринін має нижчу активність і, що важливо, меншу токсичність (у 8—10 раз). Застосування секуриніну показане при астенічних станах, парезах і паралічах, що виникли внаслідок перенесених інфекційних та інших захворювань, при гіпо- й астенічній формі неврастенії, при статевому безсиллі на грунті функціональних нервових розладів та ін. Секуринін протипоказаний при гіпертонічній хворобі, стенокардії, кардіосклерозі, бронхіальній астмі, базедовій хворобі, гострому й хронічному нефриті, при вагітності, гепатиті, епілепсії, тетанії, гострому поліомієліті, при наявності больового і менінгеального синдромів, схильності до утворення контрактур та при дихальних розладах.

Лікарські форми і застосування. Секу риніну нітрат (Securinini Nitras) приймають усередину у вигляді таблеток по 0,002 г (2 мг) два рази на день або у вигляді 0,5 % -ного розчину по 10—20 крапель 2 рази на день; під шкіру впорскують у вигляді 0,2 % - ного розчину по 1 мл (2 мг) один раз на день. Курс лікування — 20 — 30 днів. Найбільші дози для дорослих усередину: разова 0,005 г, добова 0,015 г; під шкіру: разова 0,003 г, добова 0,005 г.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool