Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Сиверсія гірська
Сиверсія гірська
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Сиверсія гірська, чоловіча підойма; сиверсия горная, Sieversia montana, синонім — Geum montanum

Сиверсія гірськаЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини розових. Має циліндричне, потовщене, густо вкрите лусками решток листків кореневище. Стебло волосисте, 5—15 см заввишки. Листки черешкові, в прикореневій розетці, переривчастоперисті, з великою кінцевою часткою; стеблові—дрібні, цілі або трилопатеві. Квітки правильні, двостатеві, 5-пелюсткові, жовті, одиничні, розміщені на верхівці стебла. Цвіте у травні—липні.

Поширення. Зустрічається в Карпатах на субальпійських і альпійських луках.

Заготівля і зберігання. Використовують корені, зібрані восени, Їх миють і сушать на сонці, а при поганій погоді — в протопленому, добре провітрюваному приміщенні. Зберігають у сухому місці. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. Корені містять дубильні речовини, флавоноїди, сапоніни, летку олію та смоли.

Фармакологічні властивості і використання. Відвар коренів вживають при шлунково-кишкових захворюваннях (проносах, гастриті) після 3-денного голодування, при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, при гострих і хронічних холециститах, циститах і цистопієлітах, при мено-олігореї та геморої. Як зовнішній засіб відвар використовують для полоскань при пародонтозі, гінгівітах і стоматитах та для компресів при геморої.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — відвар коріння (1 столова ложка сировини на 200 мл окропу, кип'ятять 5 хв) по півсклянки тричі на день. ЗОВНІШНЬО — відвар коріння для полоскань і компресів.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool