Ситник розлогий
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Ситник розлогий
Ситник розлогий
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Ситник розлогий, ситник развесистый, Juncus effusus

Ситник розлогийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини ситникових. Має густодернисте повзуче кореневище. Стебла циліндричні, міцні, гладенькі (в сухому стані тонкоборозенчасті), зелені, 50—120 см заввишки, при основі обгорнуті ясно-бурими безлистими піхвами, всередині суцільно виповнені (без перетинок), після маленької перемички витягнуті (без особливо помітного розширення) в довгий (15—25 см) гострий трубчастий приквітковий листок. Квітки правильні, одиничні, на видовжених квітконосах, зібрані в розлогу волоть; оцвітина віночковидна, з шести лінійно-ланцетних, гострих, зеленуватих, злегка іржасто-обведених, по краях вузькоперетинчастих листочків, розміщених двома колами. Плід — оберненояйцевидна, бурувата, з полиском коробочка. Цвіте у червні—липні.

Поширення. Ситник розлогий росте на Поліссі по болотах, болотистих лісах і луках, на берегах річок і водойм; у Лісостепу і Степу — по піскуватих терасах річок.

Заготівля і зберігання. Для медичних потреб використовують кореневища рослини, які заготовляють восени й використовують свіжими (в гомеопатії) або сушать. Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад. У кореневищах рослини є дубильні речовини й розчинні силікати.

Фармакологічні властивості і використання. У народній медицині ситник додають до чаїв, що рекомендуються при нирковокам'яній хворобі. В поєднанні з іншими лікарськими рослинами його використовують при запаленні сечового міхура. Як додатковий компонент ситник входить до складу деяких комплексних зарубіжних препаратів, використовуваних при розладах травлення, хворобах печінки і жовчного міхура. В гомеопатії із свіжих кореневищ одержують есенцію, яку додають до засобів, застосовуваних при утворенні каменів у сечових шляхах.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — столову ложку суміші (порівну) коріння ситнику розлогого й солодки голої, листя берези бородавчастої й мучниці звичайної і кукурудзяних стовпчиків замочують у 250 мл холодної води, додають на кінчику ножа питної соди, кип'ятять 30 хвилин, проціджують, охолоджують і п'ють по чверті склянки 5 раз на день.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool