Смовдь кримська
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Смовдь кримська
Смовдь кримська
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Смовдь кримська, горичник крымский, Peucedanum tauricum

Це — багаторічна трав'яниста рослина родини селерових (зонтичних). Стебла часто численні, циліндричні, колінчастопокривлені, 40—80 см Смовдь кримськазаввишки, у верхній частині трохи гілчасті. Прикореневі й нижні стеблові листка багаторазово трійчасторозсічені, з кінцевими частками лінійними, шорсткими, 1,5—4 см завдовжки. Квітки дрібні, двостатеві, у складних 17—21-променевих зонтиках, біля 'основи яких є обгортка з трьох зміщених на один бік лінійно-шиловидних листочків, що рано опадають, а біля основи зонтичків — обгорточки з 5—6 лінійно-нитковидних тонко загострених листочків; зубці чашечки дуже короткі; пелюстки світложовті, широкояйцевидні, без виїмки на верхівці. Плід —еліптична двосім'янка, близько 4—5 мм завдовжки. Цвіте у липні-серпні. В період плодоношення рослини стебла, листкові піхви, зонтики і плоди часто набувають фіолетового забарвлення.

Поширення. Смовдь кримська росте в Гірському та Південному Криму на сухих кам'янистих схилах.

Заготівля і зберігання. Див. у статті Смовдь руська.

Хімічний склад. У корінні рослини є ефірна олія і фурокумарин пеуцеданін.

Фармакологічні властивості і використання. У народній медицині відвар коріння смовді кримської вживають від кашлю, головного болю, при епілепсії та як засіб, що покращує травлення. Цим же відваром промивають гнійні рани, полощуть рот при зубному болі і неприємному запаху з рота.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО —відвар коріння (10 г сировини на 1 л окропу) по 1 столовій ложці 4—5 раз на день.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool