Собача кропива п'ятилопатева
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Собача кропива п'ятилопатева
Собача кропива п'ятилопатева
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Собача кропива п'ятилопатева, собача кропива волосиста; пустырник пятилопастный, Leonurus quinquelobatus, синонім — L. Villosus

Собача кропива п'ятилопатеваЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини губоцвітих. Стебло прямостояче, 25—100 см заввишки, розгалужене, чотиригранне, як і вся рослина опушене відстовбурченими волосками. Листки навхрест супротивні, черешкові; зверху яскраво-зелені, зісподу — білувато-повстисті; нижні — округлі або яйцевидні, майже до середини п'яти- семипальчасторозсічені, з серцевидною основою, верхні — довгасті, трироздільні або трилопатеві, з клиновидною основою. Квітки неправильні, сидячі, зібрані густими кільцями в пазухах листків на верхівках пагонів; віночок двогубий, блідо-рожевий. Плід з 4 однонасінних горішковидних часточок. Цвіте у червні — вересні.

Поширення. Собача кропива п'ятилопатева росте по всій території України на засмічених місцях, біля доріг, серед чагарників, на узліссях, лісових галявинах і вирубках.

Заготівля і зберігання. Див. статтю Собача кропива звичайна.

Хімічний склад. Собача кропива п'ятилопатева має близький до собачої кропиви звичайної хімічний склад, але відрізняється дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Собача кропива звичайна.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool