Сон таврійський
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Сон таврійський
Сон таврійський
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Сон таврійський, сон Галера; прострел таврический, Pulsatilla taurica, синоніми: P. halleri, P. lithophilla

Сон таврійськийЦе — багаторічна трав'яниста відстовбурченоволохата кореневищна рослина родини жовтецевих. Квітконосне стебло пряме, безлисте, 10—20 см заввишки, одноквіткове, з дзвоникуватим покривалом з лінійних, зрослих при основі листочків. Листки приземні, з черешками, одноперисторозсічені, з п'ятироздільними сегментами і ланцетними або лінійно-ланцетними частками. Квітки одиничні, правильні, двостатеві, прямостоячі або трохи пониклі, дзвониковидні, 30—35 мм у діаметрі; оцвітина віночковидна, з 6 лілових, зовні пухнатих листочків. Плід багатогорішок. Цвіте у квітні — травні.

Поширення. Сон таврійський росте в Криму в соснових і дубових лісах і по кам'янистих місцях на яйлі.

Заготівля і зберігання. Див. у статті Сон розкритий.

Хімічний склад ще не вивчено.

Фармакологічні властивості і використання. У народній медицині настойку трави cону таврійського призначають усередину як седативний засіб при істерії, дисменореї, надмірній статевій збудливості. Зовнішньо настойку використовують як знеболюючий засіб при суглобовому ревматизмі. Протипоказання — див. у статті Сон розкритий.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬО — настойку свіжої трави (готують у співвідношенні 1:5) по 10 крапель 3—4 рази на день. ЗОВНІШНЬО — натирання настойкою з сухої трави (готують на міцній горілці у співвідношенні 1 : 10). Притаманні рослині токсичні властивості вимагають обережності при її використанні.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool