Тирлич ваточниковидний
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Тирлич ваточниковидний
Тирлич ваточниковидний
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Тирлич ваточниковидний, горечавка ластовневая, Gentiana asclepiadea

Тирлич ваточниковиднийЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини тирличевих. Стебло прямостояче, просте, 30—60 см заввишки, густо улистнене. Листки супротивні, яйцевидні або серцевидно-ланцетні, цілокраї, 5—8 см завдовжки і 3—5 см завширшки, з 5 (7) виразними поздовжніми жилками, на верхівці довгозагострені; нижні листки короткочерешкові, верхні — сидячі. Квітки правильні, двостатеві, одиничні або по 2—3 в пазухах верхніх листків; чашечка дзвониковидна, майже в 3 рази коротша за віночок, з вузьколанцетними або лінійними зубцями; віночок дзвониковидний, синій з темнішими плямочками, до основи звужений, 35— 50 мм завдовжки, з п'ятилопатевим відгином (лопаті трикутно-яйцевидно-ланцетні, загострені). Плід — видовжена коробочка. Цвіте у серпні — вересні.

Поширення. Тирлич ваточниковидний росте в Карпатах і зрідка на Розточчі-Опіллі на луках, узліссях, у лісах та серед чагарників.

Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують коріння (див. статтю Тирлич жовтий; і траву (див. статтю Тирлич хрещатий) тирличу ваточниковидного.

Рослина неофіцинальна.

Хімічний склад коріння тирличу ваточниковидного подібний до хімічного складу коріння тирличу жовтого. Трава тирличу ваточниковидного містить ті самі речовини, але в меншій кількості.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Тирлич жовтий. В аналогічних випадках використовують і настій сушеної трави тирличу ваточниковидного (1 столову ложку сировини настоюють 2 години в 500 мл окропу і п'ють по півсклянки 4 рази на день до їди). Крім того, настій сушеної трави тирличу ваточниковидного дають усередину при запаленні й піску в нирках і сечовому міхурі, при мізерних і болісних місячних, істерії, кашлі, загальній слабості, запамороченні, туберкульозі, кровохарканні, геморої, золотусі й подагрі та як засіб, що сприяє збільшенню молока у жінок, які годують груддю. У вигляді примочок настій трави застосовують для лікування ран, опіків і гнояків. Для лікування ран і гнояків використовують і настойку (1 частина свіжої трави на 10 частин міцної горілки).

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool