Фіалка китайбелева
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Фіалка китайбелева
Фіалка китайбелева
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Фіалка китайбелева, братки китайбелеві; фиалка китайбєлева, Viola kitaibeliana

Фіалка китайбелеваЦе — однорічна 5—30 (40) см заввишки рослина родини фіалкових. Стебла прямостоячі або висхідні до майже лежачих, прості або від основи розгалужені, сіруваті від густого опушення. Листки чергові, прості, по краю зубчасті або майже цілокраї (примордіальні), з пальчастороздільними прилистками; примордіальні листочки дрібні, широколопатковидні, з черешком, довшим за пластинку; нижні стеблові листки округло- або широкояйцевидні, з черешком, не коротшим або довшим за пластинку, верхні — видовжено- або лінійно-ланцетні, розвиваються лише під кінець цвітіння. Квітки всі пазушні, двостатеві неправильні, п'ятипелюсткові, на довгих (22—75 мм) ніжках; віночок увігнутий, дещо коротший за чашечку, білувато-жовтуватий, іноді з синюватими верхніми пелюстками. Плід — коробочка. Цвіте з квітня до червня.

Поширення. Фіалка китайбєлева росте по степах, степових та кам'янистих схилах переважно в Злаковому, рідше в Злаково-Лучному степу.

Заготівля і зберігання. Див. у статті Фіалка триколірна.

Хімічний склад. Фіалка китайбелева має близький до фіалки триколірної хімічний склад, але відрізняється дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Фіалка триколірна.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool