Циміцифуга даурська
Наша кнопка:


Головна Лікарські рослини Циміцифуга даурська
Циміцифуга даурська
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Циміцифуга даурська, клопогон даурський; клопогон даурский, Cimicifuga dahurica

Циміцифуга даурськаЦе — багаторічна трав'яниста рослина родини жовтецевих. Має товсте багатоголове повзуче кореневище з великою кількістю шнуровидних коренів. Стебла прямостоячі, прості, 100—150 см заввишки, злегка борозенчасті. Стеблові листки чергові, черешкові або майже сидячі (верхнії, двічі або тричі трійчастоперистороздільні, зісподу з волосками; частки листків яйцевидні, загострені, перистонадрізані, по краю великозубчасті. Квітки правильні, одностатеві, частіше дводомні, з подвійною оцвітиною; чашолистки (їх 5) пелюстковидні, кремово-білі, рано опадаючі; пелюстки-нектарники вилчастодвороздільні, коротші за чашолистки. Плід — збірна листянка. Цвіте у липні — серпні.

Поширення. Циміцифуга даурська росте на сухих долинних луках, серед чагарників, по галявинах і узліссях листяних лісів у Приморському і Хабаровському краях.

Заготівля і зберігання. Для виготовлення ліків використовують кореневище з коренями (Rhizoma cum radicibus Cimicifugae dahuricae). Заготівлю сировини проводять восени. Не підлягають заготівлі молоді рослини. Повторну заготівлю сировини на тій самій ділянці дозволяється проводити не раніше як через 7—8 років. Викопані кореневища і корені обтрушують від землі, швидко миють і сушать у теплому приміщенні, що добре провітрюється. Штучне сушіння проводять при температурі 40—45°. Строк придатності —2 роки. Аптеки сировину не відпускають.

Хімічний склад. Кореневища і корені циміцифуги містять тритерпенові глікозиди, сапоніни, фітостерин, органічні кислоти (саліцилову, ізоферулову), смолисті й дубильні речовини та інші сполуки.

Фармакологічні властивості і використання. Настойка циміцифуги заспокійливо діє на центральну нервову систему, знижує артеріальний тиск, поліпшує серцеву діяльність (збільшує амплітуду серцевих скорочень без зміни ритму), підвищує діурез, розслаблює м'язи кишечника. Показаннями до призначення настойки циміцифуги є гіпертонічна хвороба 1-ї і 2-ї стадій, суглобовий ревматизм, астма, біла гарячка (як заспокійливий засіб). Побічного впливу на організм при застосуванні настойки циміцифуги не спостерігається.

Лікарські форми і застосування. ВНУТРІШНЬОнастойку (готують на 70 % -ному спирті у співвідношенні 1:5) по 50 крапель 2—3 рази на день (курс лікування 30—40 днів).

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool