Мінеральне живлення
Наша кнопка:


Головна Мінеральне живлення
Мінеральне живлення

Всім рослинам, як кімнатним, так і зростаючим у відкритому грунті, потрібне визначена кількість азоту, фосфору і калію і невелика кількість мікроелементів. Лише тоді вони можуть зростати здо­ровими і утворювати квітки і листя потрібної ве­личини. При вирощуванні у відкритому грунті навіть за відсутності добрив рослина, утворюючи нові кор­ені, зможе отримати живильні речовини з са­мого грунту. У кімнатних умовах ситуація зовсім інша. Грунт в горщику містить обмежений запас поживних речовин, які постійно забераються з неї корінням рослини і вирушають з водою че­рез дренажні отвори. Коли запас живильних речовин виснажується, рослину в період активного зростання необхідно регулярно підживлювати. Какту­си можуть жити без підживлювання протягом довгого часу, але сильні декоративнолистні і декоративноцвітучі рослини напередодні цвітіння серйозно страждають без підживлювання. Добрива для кімнатних рослин майже завжди бувають складними і містять азот, фосфор і калій. По правилах на етикетці має бути позначений процентний вміст цих елементів; якщо якийсь з них не вказаний, значить, в суміші його немає. У добриво можуть входити і інші компоненти, наприклад, екстракти перегною, мікроелементи і ін.

НЕРОЗЧИННІ ПОРОШКИ І ГРАНУЛИ

Порошкові і гранульовані добрива широко використовуються для відкритого грунту, але в кімнатному квітникарстві їх застосовують рідко. Підживку розсипають по поверхні грунту, звідки вона не відразу потрапляє до кор­ням, де вона, власне, і потрібна. Крім того, її не можна видалити з настанням періоду спокою.

Занурити в грунт пігулку або живильну паличку, безумовно, особливих труднощів не складає, але в такого способу підживлювання є істотні недоліки. Живильні речовини зосереджені в одному місці, а витягувати підживку з грунту з настанням періоду спокою досить важко.

РІДКІ ДОБРИВА

Прийнято вважати, що рідкі добрива - самий эффек­тивний спосіб підживки кімнатних рослин. Полив і підживлювання проводяться одночасно, таким чином економляться сили і зникає небезпека передо­зування живильних речовин. Добриво в рекомен­дуємих дозах додається у воду, яка потім використовується замість звичайної води для поливу.

КОЛИ ПІДЖИВЛЮВАТИ

У грунті для кімнатних рослин живильних речовин хватає при­мірно на два місяці після пересадки. Після цього, якщо рослина не відпочиває, їй потрібне підживлення. В період зростання і цвітіння - з весни до осені для декоратйвнолистних і більшостей декоративноцвітучих, взимку для зимнецвітучих рослин - підживлювати слід регулярно. В період спокою підживленння зменшують або рослину зовсім не підживлюють.

Правила підживки

Якщо рослина зростає в грунті або в спеціальній грунтовій суміші, сильно підживлювати її не рекомендується. У деякі моменти рослині просто не потрібне підживлення, в інших - кількість живильних речовин визначається величиною рослини і розміром горщика. Частіше всього підживлюють одночасно з поливом в період зростання або цвітіння. В період спокою рослини не підживлюють або зменшують дозу добрив.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool