Несправжня борошниста роса
Наша кнопка:


Головна Несправжня бор. роса
Несправжня борошниста роса

Несправжня борошниста росаПомилкову борошнисту росу ще називають пероноспороз – це небезпечна хвороба рослин, що викликається паразитичними грибами класу фікоміцетів родини Пероноспорових (Peronosporaceae). Гриби-збудники хвороби відрізняються вимогливістю до вологи, тому активно розвиваються на рослинах в умовах підвищеної вологості повітря і грунту.

На верхній стороні листя з'являються жовтувато-зелені плями округлої або незграбної форми. На нижній стороні листя утворюється сіро-фіолетовий наліт (спори гриба). За відсутності заходів боротьби плями збільшуються і покривають весь лист. Листя буріє, засихає і повністю руйнується. Уражені стебла викривляються.

Несправжня борошниста росаПошкоджуються: троянди, евкаліпт, сенполії, примули, глоксинії, кальцеолярія та інші рослини.

Несправжня борошниста роса гортензії - Peronospora sp. На листках з'являються маслянисті, у подальшому жовті плями. Розвитку хвороби сприяє висока вологість повітря.

Несправжня борошниста роса цинерарії - Peronospora gangli formes de By. На верхньому боці листків не чітко виражені жовтуваті плями, з нижнього боку сірий наліт - спороношення гриба.

Несправжня борошниста росаМіри боротьби:

  • - Зниження вологості повітря і грунту.
  • - Видалення уражених ділянок рослин.
  • - Обов'язково обробити нижню поверхню листя.

Якщо на рослинах з'явилася несправжня борошниста роса використовують 0,1%-ний розчин сечовини, а грунт під ними посипають меленою сіркою, гашеним вапном, крейдою. Рослини обробляють бордоською рідиною (1%), мідно-мильним, розчином (20 г мідного купоросу та 200-300 г мила на 10 л води).

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool